1986 yılında ilk olarak inşaat sektöründe faaliyetlerine başlayan İLCİ İNŞAAT, bugün bünyesinde 15 firmayı barındıran ve FORTUNE Dergisi tarafından da Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında önemli bir yere gelmiş olan saygın holdinglerinden biri haline gelmiştir.

Faaliyetlerine başladığı Muş ili ile sınırlı projelerde yer alan İLCİ İNŞAAT, sonrasında gelişmesine ve büyümesine paralel olarak inşaat sektöründeki gelişmeleri ve son teknolojiyi bünyesine dâhil ederek büyümesini sağlıklı bir yapıyla devam ettirmiştir. Bugün; inşaat, madencilik, enerji, tarım ve turizm başta olmak üzere birçok sektörde 3000 çalışanı ile ülkemize hizmete devam etmektedir.

Gerçekleştirdiği taahhütler ile inşaat sektöründe birçok ilki ülkemize yaşatıyor olmanın gururunu taşıyan İLCİ İNŞAAT; Tünel Delme Makinesi Metodu ile yapımı gerçekleştirilen “dünyanın en uzun beşinci ve altıncı tünellerinin” yapımını gerçekleştirmiştir.

Ödediği vergiler ve sağladığı yüksek istihdam nedeniyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından “İstihdama Katkı Ödülü” ile onurlandırılmıştır.

100 Milyon Euro’dan fazla değerdeki bir iş makineleri grubu ile, üstlendiği birçok projede ilki gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşayan holdingimiz; inşaat, madencilik, tarım, turizm ve enerji sektörlerinde çalışmalarına aynı kararlılıkta devam etmektedir.

Gelinen noktada,

İnşaat sektöründe; barajlardan sulama tesislerine, otoyollardan hidroelektrik santrallere, endüstriyel tesislerden petrol ve doğal gaz boru hatlarına, toplu konut projelerinden bina komplekslerine kadar başarıyla tamamladığı 100’den fazla projenin toplam değeri 10 milyar doları aşan İLCİ HOLDİNG Taahhüdü altındaki onlarca işi başarıyla ve süresinden önce tamamlayarak işveren idarelere teslim eden,

Tarım sektöründe, daha evvel Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü sorumluğunda bulunup 2003 yılında Holdingimiz tarafından kiralanan Çiçekdağı Tarım İşletmesine yaptığı 50 Milyon Dolar yatırım ile hem tesisin hem de bölgenin tarım kültürüne ciddi katkılar sağlayan,

Madencilik sektöründe, yurtdışına yaptığı doğal taş satışları ile ülkemize ciddi bir döviz girdisi sağlayan,

Turizm sektöründe, yaptığı turizm yatırımları ve işletmedeki oteli ile,

Çalışma hayatına girdiği günden bu güne ilk günkü heyecanını koruyarak, dürüstlük, doğruluk, adalet, kalite ve yenilik prensiplerinden taviz vermeden, ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına hizmet etmekten gurur duymaktadır. Sunduğu hizmetlerin kalitesi, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çeşitli uluslararası ödüller ve sertifikalarla belgelenmiş olan İLCİ HOLDİNG, deneyimli ve eğitimli insan gücü ile faaliyet gösterdiği her sektörde maksimum verimlilik ve etkinlik ilkesi ile çalışırken, toplumsal sorumluluk bilinciyle de hareket ederek liderliğini sürdürmektedir.

Ekonomik faaliyetlerinin yanı sıra sosyal yatırımlarıyla da fark yaratan İLCİ HOLDİNG, yıllardır yürütülen tüm sosyal yatırımların ve yardım projelerinin tek bir çatı altında toplanması, daha kurumsal ve etkili olarak devamının sağlanması adına; İlci Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı bünyesinde sosyal yatırımlarını sürdürmektedir.