İlci Holding; inşa ettiği okullar, ihtiyacı olan başarılı öğrencilere verdiği burslarla ve ileriki yıllarda eğitim alanında yapmayı düşündüğü önemli projelerle daha iyi bir toplum yaratılmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Bugüne kadar üstlendiği projelerle, doğrudan veya dolaylı istihdam olanakları, ödediği vergilerle toplum için değer yaratan İlci Holding, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle geniş anlamda tüm toplumda değer yaratmıştır.

Tüm finansmanı tarafımızca karşılanan ve yapımı bitirilen ‘’Afyon-Şuhut Anadolu Lisesi İlci Öğrenci Yurdu’’ hizmetine devam etmektedir. Toplam 300 kapasiteli olan, kız ve erkek öğrencilere hizmet veren yurt binası içerisinde; yatakhaneler, yemekhaneler, kütüphane ve etüt salonları bulunmaktadır.

Holding bünyemizde Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilen ‘’Muş İlci İnşaat Kız İmam Hatip Okulu’’ 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alımı yaparak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Okul bünyesinde bulunan 26 derslik, kütüphane ve spor salonu ile öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçları
karşılanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilen yurt ve okul haricinde İlci Holding, Türkiye’de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere karşılıksız olarak eğitim bursu vermektedir.